Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
South/West 1st XI 1 6 Oct 18
13 Oct 18
Moorabbin
10/155 RV Grenville 71 A Skinner 32 R Rajeshbabu 25*  SA Townsend 2/20 JM Devlin 2/27 MP Splatt 2/41 AJ Jones 2/51
def by Oakleigh
9/294(cc) AC Splatt 105 BJ McGuinness 56 SA Townsend 28*  D Ranaweera 4/60 R Dias 4/83
and 3/100(cc) JM Devlin 40* MP Splatt 30*  D Ranaweera 2/10
Moorleigh Community Village Reserve 
South/West 2nd XI 1 6 Oct 18
13 Oct 18
Oakleigh
8/399(cc) S Verma 106 AL Howes 104* JM Knight 67 JE Benn 46 AJ Tsesmelis 26  HP Jani 2/33 P Jayasiri 2/75
def Moorabbin
131 P Jayasiri 34 L Ashen 29  CJ Byrne 5/32
and 81 B Tagell 34  AJ Lund 3/22 JM Knight 3/42 NS Thurgood 2/15
Warrawee Park (Oakleigh) 
South/East 3rd XI 1 6 Oct 18
13 Oct 18
Moorabbin
191 H Bajwa 43 R Paul 41 G Augustine 28  NC Cowan 4/45 BR Hogan 3/49 T Cashman 2/3
and 3/148(dec) NV VEEMARASAN 80  WM Iverson 2/0
def by Oakleigh
3/244(dec) GS Campbell 107* SM Phelan 90  J Shaiju 3/59
and 0/96 T Cashman 60* WM Iverson 30*  
E.E Gunn Reserve (Oval #3 - South East) 
South/East 4th XI 1 6 Oct 18
13 Oct 18
Oakleigh
7/269(cc) D Patel 120*  G Nandini 2/38 J Mohammed 2/42
def Moorabbin
125 JJ DeAlwis 74 CA Vran 25  DJ Mendes 4/18 BJ Grace 2/8 DI De Silva 2/17
and 3/79 C Candappa 52*  TD Ison 2/15
W.A. Scammell Reserve 
Cricket Southern Bayside One-Day Division 1 (Sun) 2 14 Oct 18 Moorabbin
215 C Der 51 S Patel 44 M Bhagat 29  TA Mudiyanse 4/21 R De Silva 2/39
drew Chelsea White
8/215(cc) MD Arambewala 52* TA Mudiyanse 45 S Silva 44  D Bhatt 3/26 C Der 2/48
McKinnon Reserve (Oval 2 - Turf (South)) 
Under 15A (turf) Sunday - Iain Giles Shield 1 14 Oct 18 North Balwyn
5/77 J Shepherd 26  
def Moorabbin
8/76  V Ramkumar 3/12
Macleay Park (DS Bull Oval) 
Under 15A (turf) Sunday - Bruce Dowland Shield 1 14 Oct 18 Brighton District
7/94(cc)  
def by Moorabbin
3/179  C Costa 2/26
Dendy Park (Turf #3 - East) 
Under 15B (turf) Sunday - Gary Kitto Shield 1 14 Oct 18 Moorabbin
2/100(cc)  
def by Caulfield Gold
6/112(cc) N Park 47*  
Highett Reserve (Oval #2 - Turf) 
Under 17 Sunday - Robert Ary Shield 1 14 Oct 18 Moorabbin
1/138(cc) T Hill 61* C Maxwell 61  
def Toorak-Prahran
3/79(cc)  P Balachandar 2/11
Moorleigh Community Village Reserve 
SECA Fri North U16B 1 12 Oct 18 Bentleigh 1
8/56  R Rajeshbabu 2/4 D Cant 2/6
def by Moorabbin 1
7/95(cc) T Thomas 42*  B Tasopoulos 2/9
Victory Park (Bentleigh) (Oval 1) 
SECA Fri Central U14B 1 12 Oct 18 Moorabbin 1
def Cheltenham 2
8/78(cc)  
King George VI Memorial Park (King George #2 - East Oval) 
SECA Fri U12D 1 12 Oct 18 Mordialloc 2
5/58(cc)  
def by Moorabbin 1
5/96(cc)  T Elliott 2/14
George Woods Reserve 

Latest Moorabbin Memories